راهکارهای افزایش تعامل کاربران در اینستاگرام

تعامل در اینستاگرام چیست؟

 تعامل در اینستاگرام به معنای تعداد افرادی است که در اینستاگرام با شما ارتباط برقرار می کنند. ارزیابی میزان تعامل کاربران به شما نشان می‌دهد که برندتان تا چه حد توانسته با مخاطبان خود ارتباط برقرار کند.  مهم‌ترین مسئله برای کسب‌وکارها در اینستاگرام، میزان تعامل کاربران است! هرچقدر تعامل کاربران بیشتری باشد، شانس شما نیز برای افزایش مشتریان بیشتر است. 

تعامل در اینستاگرام

راه‌های افزایش تعامل بین کاربران در اینستاگرام

1. شناختن مخاطبان خود

شما می‌توانید با استفاده از شاخص‌های موجود در اینسایت اینستاگرام، کاربران خود را زیرنظر داشته باشید واطلاعات مربوط به فالوورهای خود را مشاهده می‌کنید. در واقع اینسایت اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا شناخت بهتری از افرادی که برای‌شان محتوا ایجاد می‌کنید، به‌دست آورید و پست‌های بهتری برای‌شان تدارک ببینید.

2. ارسال پست به طور منظم

اگر شما به صورت منظم پست منتشر کنید، فالوورهایتان شما را فعال در نظر می‌گیرند. این مورد باعث می‌شود که همیشه در لیست اول بازدید آن‌ها باشید. از انتشار پست‌های بیهوده و بی کیفیت بپرهیزید.

3. منتشر کردن محتوای باکیفیت

تولید و انتشار یک محتوای با کیفیت می‌تواند تاثیر زیادی در جذب مخاطب داشته باشد. هر چقدر این محتوا جالب‌تر باشد یا مخاطب را به چالش بکشد، نرخ تعامل افزایش خواهد یافت. 

4. دعوت کردن کاربران و فالوورها به تعامل

دعوت کردن از کاربران، یکی از راه‌حل‌‌های عالی است که معمولا مورد استفاده قرار می‌گیرد. تعداد کامنت‌های هر پست تاثیر مستقیم در افزایش نرخ تعامل دارد. بنابراین صاحبان پیج‌ها از فالوورهایشان درخواست می‌کنند تا همکاری و تعامل بیشتری با آن‌ها داشته باشند و از راه های پرسیدن سوال،نظرخواهی، انتخاب گزینه و دعوت، کاربران را به تعامل و همکاری دعوت کنید.

5. در زمان مناسب محتوا پست کنید.

شما می‌توانید برای پست کردن محتوا در زمان مناسب از بخش تحلیل یا Insights اینستاگرام استفاده کنید و ببینید که مخاطبین شما معمولا در چه روزها و ساعت‌هایی فعالیت بیشتری دارند و محتوای خود را در زمانی که بیشترین بازدید را داشته‌اند پست کنید.

تعامل در اینستاگرام

6. استفاده کردن از هشتگ‌های مناسب

استفاده از هشتگ کمک می‌کند تا پست‌ها بازدید بیشتری پیدا کنند. البته باید بدانید که از چه هشتگ‌هایی استفاده کنید. استفاده از هشتگ‌های ترند و معروف به بازدید بیشتر پست‌هایتان کمک می‌کند. ایجاد یک هشتگ جدید و منحصربه‌فرد هم می‌تواند میزان تعامل کاربران اینستاگرام را افزایش دهد.

7. استفاده از کپشن نویسی

شما می‌توانید در کپشن خود از ۲۲۰۰ کاراکتر استفاده کنید؛ ایموجی و هشتگ هم جزء این کاراکترها محسوب می‌شود. از این فضا می‌توان برای گفتن یک داستان، نوشتن یک متن تفکربرانگیز، پرسیدن یک سوال از فالوورها، نمایش صدای برند یا یک متن درمورد تصویر پست شده استفاده کرد.

8. سایر کاربران اینستاگرامی را تگ کنید.

شما با تگ کردن کاربران در اینستاگرام می‌توانید نشان دهید که برای آنها ارزش قائل هستی و همین کار باعث می‌شود پست‌تان توسط فالوورهای آن کاربر دیده شود و هم افزایش پیدا می‌کند. چون آن‌ها می‌توانند خیلی ساده پست شما را در استوری خود به اشتراک بگذارند. این کار میزان تعامل صفحه اینستاگرام‌تان را افزایش می‌دهد.

9. کپشن‌های کوتاه بنویسید

شما می‌توانید اکثر اوقات از کپشن‌های کوتاه‌تر استفاده کنید. روش‌های زیادی برای نوشتن یک متن کوتاه و در عین حال درگیرکننده مانند چالش، مسابقه، سوال و ….. وجود دارد.

10. تگ کردن محل جغرافیایی پست‌هایتان

کاربران با دیدن پست شما، از محل تصویر بازدید کرده، عکس می‌گیرند و آن را پست می‌کنند. همچنین با این کار نشان می‌دهید که برند شما برای عکس‌گرفتن از چه محل‌های خوبی استفاده می‌کند.

11. استفاده از ویدیو

زمان پخش ویدیوهای اینستاگرام، ۶۰ ثانیه است و این یعنی یک پتانسیل خوب برای برند شما تا با آن، یک دقیقه کامل با فالوورها تعامل داشته باشید. اگر می‌خواهید ویدیوی طولانی‌تری پست کنید، یک پیش‌نمایش از آن را در قسمت فید خود گذاشته و سپس ویدیوی بلند ۱۰ دقیقه‌ای خود را در تلویزیون اینستاگرام پست کنید.

تعامل در اینستاگرام

12. استفاده از استوری‌

تجربه نشان داده که استوری برندها برای افزایش تعامل کاربران اینستاگرام کاملا مفید هستند. به‌طور متوسط برندها هفته‌ای ۲/۵ استوری پست می‌کنند و بیش از ۳۰ درصد استوری‌های پربازدید به کسب‌وکارها تعلق دارد. استفاده از استیکرها یا سایر مشخصه‌های تعاملی، باعث می‌شود که تعامل بالقوه استوری‌ها افزایش پیدا کند.

13. همکاری با افراد و صفحات مشابه

شما می‌توانید با همکاری با پیج‌های مشابه و رقیب، تعامل و جذب فالوور را افزایش دهیشما می‌توانید در کپشن خود از ۲۲۰۰ کاراکتر استفاده کنید؛ ایموجی و هشتگ هم جزء این کاراکترها محسوب می‌شود. از این فضا می‌توان برای گفتن یک داستان، نوشتن یک متن تفکربرانگیز، پرسیدن یک سوال از فالوورها، نمایش صدای برند یا یک متن درمورد تصویر پست شده استفاده کرد.د. این کار را با تگ کردن یکدیگر انجام دهید و همکاری دوستانه داشته باشید. می‌توانید ویدیوهایی مشترک تولید کنید یا در استوری‌هایتان برای هم به صورت متقابل تبلیغ کنید.

14. تعامل ادمین با کاربران

پاسخ به کامنت‌ها، دایرکت و … را بدهید تا کاربران را به تعامل بیشتر علاقه‌مند کنید. حتی این پاسخ‌ها می‌تواند رنگ گفت و گو به خود بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =