بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

یکی از دغدغه‌های ما در اینستاگرام برای کسب وکار این است که چطور می‌توانیم بیش ترین بازدید و تعامل را با فالوورهای خود داشته باشیم. در این مقاله می‌خواهیم درمورد بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام صحبت کنیم.

چرا زمان گذاشتن پست در اینستاگرام مهم است؟

افزایش فالوور واقعی اینستاگرام یک گام اصلی و مهم در کسب و کارهای آنلاین و اینترنتی است. بنابراین شما با انتشار پست، عکس، استوری و یا حتی ویدئو در زمان مناسب می‌توانید موجب افزایش بازدید پست‌ها، افزایش لایک اینستاگرام‌، کامنت و درنتیجه باعث افزایش فالوور اینستاگرام شوید.

چه ساعت‌هایی برای پست گذاشتن مناسب است؟

بازه زمانی ۷ تا ۹ صبح

معمولا کاربران بعد از بیدار شدن، دوست دارند ببینند دیشب در موبایلشان و مخصوصا اینستاگرامشان چه گذشته! پس احتمال چک کردن اینستاگرام زیاد است. ولی ممکن است تعدادشان زیاد نباشد و خیلی بازدهی نگیرید.

بازه زمانی ۱۱ تا ۱۴ ظهر

بازه زمانی ۱۱ تا ۱۴ ظهر، زمان استراحت و ناهار است. کاربرانی که در محل کار مشغول هستند، به احتمال زیاد در زمان استراحت، سری به اینستاگرامشان می‌زنند.

بازه زمانی ۵ تا ۷ عصر

بازه زمانی ۵ تا ۷ عصر، وقت تمام شدن کار و برگشتن به خانه است. تحقیقات نشان داده که وقتی افراد در حال برگشتن هستند احتمال چک کردن اینستاگرامشان بالاست. این زمان، بهترین موقع برای محتواهای سرگرم کننده و کمدی است.

بازه زمانی ۹ تا ۱ شب

بهترین و موثرترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام، بین ۹ تا ۱ شب است. در این بازه کاربران در حال استراحت هستند و بالاترین بازدید را می‌گیرید. اگر قرار است ویدئو آموزشی پست کنید این زمان بهترین زمان است. مخصوصا اگر مخاطب‌هایتان مرد هستند، اصلا این فرصت را از دست ندهید.

دلایل مهم برای انتشار پست در زمان مناسب

شناخت جامعه هدف

شما می‌توانید با انجام بررسی هایی مشخص کنید که محتوای شما برای کدام سنین و چه قشری جذابیت دارد؟ و اکثر این افراد در چه ساعاتی از روز فرصت فعالیت و سر زدن به اینستاگرام را دارند؟ دانستن این موضوعات به شما کمک می کند تا بهترین تصمیم را برای زمان انتشار پست های خود اتخاذ کنید.

منطقه زمانی فالوورها

منطقه زمانی نیز یکی از فاکتورهای مهم است. به عنوان مثال در صورتی که فالوورهای شما در منطقه آمریکای شمالی زندگی می کنند شما بهتر است مطالب و پست های خود را از حدود ساعت 7 صبح تا ساعت 9 شب ارسال نمایید. در غیر اینصورت اگر فالوورهایتان از تمام نقاط دنیا هستند زمان ارسال پست ها اهمیت زیادی نخواهد داشت.

عدم انتشار پست های متوالی

شما باید پست های خود را به شیوه ای زیرکانه انتشار دهید. نباید انتشار پست هایتان به گونه ای باشد که برای دیگران آزار دهنده باشد. آپلود کردن چندین پست به شکل پی در پی و پشت سرهم در اینستاگرام نمی تواند بازخورد خوبی برای پیج شما داشته باشد.

توجه به زمان مناسب برای انتشار برخی از پست ها

به این دلیل که بعضی از پست ها دارای ماهیت محتوایی خاصی هستند، انتشار دادن آنها مناسب برای ساعات و روزهای بخصوصی از هفته خواهند بود.

توجه داشتن به تاریخ مصرف پست ها

برخی از پست ها دارای تاریخ مصرف هستند باید این موضوع را مد نظر داشته باشید. برای مثال یک عکسی که در یک روز آفتابی گرفته شده نباید در یک روز سرد و برفی منتشر شود، به احتمال زیاد این کار نمی تواند دارای بازخورد خوبی برای پیج شما باشد.

زمان مناسب برای استوری گذاشتن در اینستاگرام

بهترین زمان برای استوری گذاشتن در اینستاگرام در طول روز هم، صبح، ظهر و عصر می باشد. غالبا بیشترین میزان بازدیدها از شبکه های اجتماعی و بویژه اینستاگرام، قبل و بعد از آغاز شدن ساعات کاری و پیش از خواب است.

زمان مناسب برای انتشار ویدیوها در اینستاگرام

برای دیده شدن ویدیوها در اینستاگرام بهترین زمان برای ارسال آنها ساعاتی از شب و یا آخر شب است. نکته مهم تر اینکه برای تماشای ویدیو در اینستاگرام چون مستلزم پخش صداست باید در محیطی انجام شود که امکان آن فراهم باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =