دلایل ریزش فالوورهای اینستاگرام

یکی از مشکلات شایع در کسب‌ وکار، ریزش فالوور در اینستاگرام می‌باشد. ریزش فالوور اینستاگرام به معنای آنفالو شدن شما توسط کاربران است. ریزش فالوور اینستاگرام می‌تواند چندین دلیل داشته باشد و برای اینکه فعالیتی موفق و پر سود در اینستاگرام داشته باشید باید از مواردی که باعث ریزش فالوورهای شما می‌شود بپرهیزید. ما در این مقاله قصد داریم دلایلی که باعث ریزش فالوور در اینستاگرام می‌شود را به شما معرفی کنیم.

دلایل ریزش فالوور در اینستاگرام

علت ریزش فالوورها در اینستاگرام

1. رعایت نکردن تعادل در پست‌هایتان

سعی کنید هر هفته حداقل ۳ پست از صفحه خود منتشر کنید و از پستهای تکراری هم پرهیز کنید. همچنین فاصله ی پست گذاشتن خود را زیاد نکنید زیرا این کار نیز باعث ریزش فالوورهای شما می‌شود. دلیل این مشکل این هست که فالوورهای شما فکر می‌کنند شما فعالیت خود را قطع کرده اید و پیج شما را انفالوو می‌کنند.

2. کیفیت را فدای کمیت کردن

عکس‌هایی با کیفیت بالا و ویدئو‌هایی با رزولوشن بالا بگیرید. کیفیت بر تعداد پست‌هایی که آپلود می‌کنید مقدم است؛ چرا که همانطور که مشخص است، اینستاگرام پلتفرمی بصری است و حفظ کیفیت برای حفظ فالور‌های‌تان بسیار اهمیت دارد.

3.مرتبط نبودن پست های شما با پیج

بیشترین موردی که سبب آزار کاربران می شود منتشر کردن پست های غیر مرتبط با کسب و کار مورد نظر است. زیرا کاربران اول از همه به خاطره محتویات موجود در صفحه، شما را دنبال می‌کنند و اگر محتویات غیر هدف کاربر یا همان فالوور شما باشد باعث می‌شود فالوور خسته شده و شما را انفالو کند.

4. پست هایی که سبب آزار کابران می‌شود

صفحه هایی که محتوای تبلیغاتی دارند در بین کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار نیستند که این موضوع را بیش از نیمی از فالوورها تایید کرده‌اند.

5. نذاشتن عنوان برای پست‌هایتان

وقتی که شما برای پست‌های خود عنوان قرار ندهید پست شما برای کاربران جذابیتی نخواهد داشت. اگر تصویری را برای پست یا داستانتان انتخاب کردید و در عین حال زیبا و با کیفیت باشد، ولی برای آن عنوانی در نظر گرفته نشود از ارزش محتوا کاسته می شود. در صورتی که شما برای پست ‌های خود عناوین زیبا بگذارید تعامل مخاطب با صفحه شما بیشتر می شود.

دلایل ریزش فالوورهای اینستاگرام

6. استفاده بیش از حد از هشتگ ها

یکی از علائمی که می‌تواند باعث جذب و کاهش فالوور در صفحات اینستاگرامی شود، هشتگ است. بعضی از افراد بر این باورند که برای همه پست های خود باید از هشتگ های ترند شده استفاده کنند تا پست های آنها در صفحه جستجو بالا قرار گیرد در صورتی که اینطور نیست. به این دلیل که اگر شما برای پست‌های خود هشتگ های دروغین بگذارید، اینستاگرام به راحتی آن را شناسایی خواهد کرد و ممکن است پست را به طور کامل حذف کند.

7. توجه نکردن به کامنت فالوورها در زیر پست ها

وقتی شما پستی را منتشر می‌کنید بسیاری از کاربران ممکن است پست شما را ببینند و در زیر پست ها نظراتی بدهند یا سوالاتی بپرسند و شما نباید نسبت به آنها بی توجه باشید. زیرا در صورت عدم پاسخ دهی به آنها، ممکن است، شما را فردی بی مسئولیت بدانند و همین سبب ریزش فالوور خواهد شد.

8. استفاده از محتوای دیگران

یکی دیگر از دلایل ریزش فالوور در اینستاگرام، استفاده از محتوای دیگران است. اگر از تصویری خوشتان آمد و خواستید آن را در پست‌تان منتشر کنید از آنها بخواهید شما را در پست‌های خود تگ کنند یا می‌توانید برای راحتی کار از هشتگ‌ها استفاده کنید.

9. استفاده کردن از تصاویر گوگل

اگر شما می خواهید که در پست‌ های خود از مطالب انگیزشی استفاده کنید! به راحتی می توانید عکسی از خودتان قرار دهید و روی آن مطلب مورد نظر را بنویسید. به دلیل اینکه محیط اینستاگرام با فیسبوک و گوگل متفاوت است و حتما شما باید در آن از محتوای تولید شده خودتان استفاده کنید و خلاقیت به خرج دهید.

چگونه میتوان فالوورها را در صفحه ی اینستاگرام خود حفظ کرد؟

  1. حس خوب کاربران نسبت به پست‌های شما و پیج را به عنوان یک صفحه حرفه‌ای بشناسند.
  2. زبان متناسب با برند خود را بشناسید و از آن استفاده کنید. حوزه فعالیت و صنعت خود را شناسایی کنید و از آن برای تولید محتوا بهره ببرید.
  3. به جای تبلیغات مستقیم و صریح، از نکات مثبت برند، محصول و خدمات خود سخن بگویید.
  4. صرفا فضای مجازی، جایی برای تبلیغات نیست!
  5. داشتن یک بیوی جذاب، معمولا باعث ماندن کاربران در صفحه شما می‌شود. زیرا نخستین موردی است که مخاطب شما می‌بیند.
  6. رعایت کردن تعادل بسیار مهم است. در تولید محتوا و ارسال پست‌ها افراط و تفریط نکنید. نظم و فاصله زمانی صحیح را رعایت کنید.
  7. تعامل و ارتباط مداوم با کاربران خود داشته باشید. پاسخ آن‌ها را در کامنت و دایرکت بدهید و در صورت پست آن‌ها را لایک کنید و کامنت بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + هفده =