افزایش فالوور مخاطب اینستاگرام و تلگرام

ترفندهای افزایش مخاطب در اینستاگرام و تلگرام

اینستاگرام و تلگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی در جهان و همین طور کشور ایران می باشد. جذب فالوور واقعی و هدفمند در اینستاگرام و تلگرام، دغدغه ی بسیاری از کاربران است و هر کسی که یک پیج در اینستاگرام داشته باشد به فکر افزایش فالوور می باشد. این موضوع در مورد تلگرام نیز صدق می کند و اگر افزایش ممبر تلگرام واقعی و فعال باشد، برای ادمین پیج های تلگرام از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار است.

چرا نباید افزایش فالوور اینستاگرام فیک باشد؟

برای مثال در نظر بگیرید که یک پیج 13k فالوور دارد. این پیج باید حداقل 2k یا 3k لایک داشته باشد. زمانی که فالوورهای شما فیک باشند لایک پست خیلی کمتر از حد مورد انتظار است و همین امر بیشتر باعث بی اعتباری پیج می شود.

راه های افزایش مخاطب در اینستاگرام

1. جذاب کردن پروفایل برای افزایش فالوور اینستاگرام

فرض کنید شما یک ویترین در مغازه خود دارید. اگر ویترین مغازه شما جذاب نباشد مشتری ها را فراری می دهید. پروفایل شما هم شباهت زیادی به ویترین مغازه دارد. هر چه ویترین جذاب تر، مشتری بیشتر. حال که محوریت اصلی اینستاگرام عکس و تصویر است شما برای افزایش فالوور اینستاگرام باید تصاویر جذاب و خلاقانه‌ای به اشتراک بگذارید.

2. استفاده از هشتگ ها

هشتگ ها کمک می کنند که پست های شما در اینستاگرام بهتر دیده شود. پس استفاده صحیح از هشتگ هم به افزایش فالوو اینستاگرام کمک می کند هم باعث می شود کسب و کار شما رونق بیشتری پیدا کند.

استفاده از هشتگ

3. نوشتن کپشن های جذاب و خواندنی

در کپشن نویسی جذاب، سعی کنید توجه مخاطب را جلب کند به طوریکه خواندن آن آسان باشد و مخاطب را به تعامل تشویق کند. برای اینکار ابتدا باید به محتوای پستتان نگاه کنید و مرتبط با آن بنویسید.

4. پست گذاشتن در زمان های مناسب و پیوسته

زمانی که روزانه و مرتب پست می‌گذارید مخاطب را متوجه خود کرده و در خاطر او می مانید و به آنها نشان می‌دهید که پیج شما و کسب و کارتان به روز و فعال است و همین امر باعث می‌شود کابران به پست های شما بیشتر واکنش نشان دهند.

5. منتشر کردن عکس‌های باکیفیت و جذاب

سعی کنید پست‌ها را به یکدیگر ربط بدهید تا یک روایت منسجم بسازید و به عکس‌هایتان جلوه‌های بصری جالب اضافه کنید. فالوور با دیدن این عکس ها ترغیب می‌شود بقیه عکس‌هایتان را هم ببیند.

6. استفاده از استوری اینستاگرام

 با استفاده از استوری اینستاگرام، محتوای شما قابلیت دیده‌شدن بیشتری دارد. وقتی از استوری استفاده می‌کنید شانس اینکه پیجتان توسط افراد بیشتری دیده شود بیشتر است. چرا که استوری در قسمت بالای صفحه نمایش داده می‌شود.

 استفاده از استوری اینستاگرام

7. القا کردن هویت برند به مخاطب

شما می توانید پست هایی کاملا متفاوت و خلاقانه به اشتراک بگذارید اما این موضوع را فراموش نکنید که اگر همه ی پست ها از تم مشخصی پیروی کنند جذابیت و نظم بیشتری به کار شما می‌بخشد. همین طور از داشتن لوگو غافل نشوید. لوگو به شما کمک می کند که در دید مخاطب حرفه ای تر به نظر برسید. 

8. تعامل داشتن

سعی کنید با حوزه کاری هایی که کارشان با شما مشترک است تعامل داشته باشید و این امر مفید به حساب می‌آید. گاهی از طریق دایرکت با آن ها در ارتباط باشید و در صورت امکان با آنها در تبادل باشید. به این طریق شما موفق به افزایش فالوور اینستاگرام خواهید شد از آن مهم تر افرادی را جذب پیج خود کرده اید که کاملا به کسب و کار شما مرتبط هستند. 

9. استفاده از تبلیغات آفلاین

کارت ویزیت و بروشورهای تبلیغاتی را فراموش نکنید. اگر این وسایل تبلیغاتی در کسب کارتان کاربرد دارند، حتما آدرس اینستاگرام خود را در آنها درج کنید.

10. برگزاری مسابقه

شما می‌توانید با برگزاری مسابقه به شکل درست به افزایش فالوور در اینستاگرام کمک کنید و موثر باشید. شما با ابتکار عمل و همینطور قرار دادن جوایز جذب کننده باعث می شوید افراد برای شرکت در مسابقه بیشتر ترغیب شوند. پس باید سعی کنید از افرادی که در مسابقه شرکت میکنند را به انجام کاری دعوت کنید. 

11. به اشتراک گذاشتن پست های چالش برانگیز

پرسیدن سوالات چالشی هم مسقیما می‌تواند به افزایش فالوورهایتان کمک کند. در بسیاری از مواقع واکنش مخاطبان تان نسبت به پست های چالشی نسبت به دیگر پست هایتان بیشتر خواهد بود.

12. استفاده از وبسایت

اگر وب سایت دارید از تبلیغات خود در وب سایت استفاده کنید. افراد زیادی هستند که از طریق وب سایت و گوگل با شما آشنا می شوند.

13. کمک گرفتن از دیگر صفحات اجتماعی و مجازی

اگر در صفحات اجتماعی و مجازی دیگری فعال هستید، صفحه اینستاگرام خود را معرفی کنید. برای مثال گوگل پلاس، توئیتر و فیسبوک گزینه های خوبی هستند که به افزایش فالوور اینستاگرام شما کمک می کنند.

14. تبلیغات 

 شما می‌توانید با پرداخت هزینه، صفحه اینستاگرام خود را در صفحات پر بازدید یا صفحات افراد مشهور تبلیغ کنید. اما گاهی شما باید برای چند بار نمایش تبلیغ خود که باعث افزایش فالوور اینستاگرام شود چند میلیون پرداخت کنید.

15. استفاده از ربات اینستاگرام

ربات اینستاگرام یکی از ابزارهایی است که به بهترین نحو به شما کمک می کند. با فعال کردن اکانت خود در ربات اینستاگرام، ربات اعمالی از قبیل لایک کردن عکس ها، فالو کردن افراد و حتی فرستادن دایرکت را خودکار برای شما انجام می دهد.

استفاده از ربات اینستاگرام

16. کامنت گذاشتن زیرِ پست‌های لینکدین

لینکدین به اعضای خود اجازه می‌دهد تا مطالبی را ارسال کنند و برخی از این اعضا، هزاران دنبال‌کننده دارند. افراد مرتبط با کالا یا خدمات ویژه‌ی خود را که دنبال‌کننده‌های زیادی دارند، پیدا کنید و آخرین پست‌های آنها را دنبال کنید و در کامنت‌های زیر آن پست‌ها، با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنید.

راهای افزایش ممبر در تلگرام

1. تعداد ممبرها

تعداد اعضای اولیه نقش مهمی در افزایش ممبرهای شما خواهد داشت. زمانی که اعضای کانال شما کم باشد از لحاظ روانی تاثیر خوبی بر روی بازدیدکنندگان کانال تان نخواهد داشت. شاید باید به فکر خرید ممبر تلگرام باشید. در هر صورت باید این نکته را در روند کانال خود مدنظر قرار دهید.

تعداد ممبر در تلگرام

2. داشتن محتوای مفید و مناسب به شکل رایگان

وقتی که هدف خود را از ساخت کانال مشخص کردید و کانال را ساختید باید مطالبی که در کانال منتشر می شود با نام کانال همخوانی داشته باشد. بهتر است هنگامی که مطلب یا عکسی در کانال انتشار می دهید لینک کانال را در زیر مطلب یا عکس قرار دهید تا اگر پست یا عکس کانال توسط اعضا کانال forward شد لینک کانال هم فرستاده شود. این کار مثل فرستادن پست برای شخصی در دایرکت است که موجب  افزایش لایک اینستاگرام آن صفحه می شود.

3. تبادل با کانال های پرمخاطب

  1. شما می‌توانید در روش تبلیغ متقابل، لینک کانال دیگری را در کانال خود قرار دهید و مدیر این کانال هم لینک کانال شما را در کانال خود قرار دهد.
  2. در روش تبلیغ پولی مدیران کانال های دیگر از شما مبلغی دریافت می‌کنند و سپس لینک کانال شما را در کانال خود قرار می دهند. استفاده بیش از اندازه تبادل لینک باعث افت کیفیت کانال می شود و اعضا کانال را ترک می کنند. سعی کنید در روز یک یا نهایتاً دوبار اینکار را انجام دهید و تا حد امکان کانال هایی را برای اینکار انتخاب کنید که تناسب موضوعی با کانال شما داشته باشند.

4. تبلیغ کانال در شبکه های اجتماعی و سایت ها

لینک کانال خود را در فیسبوک، لاین، گوگل پلاس، اینستاگرام و غیره قرار دهید و یا آن را در وب سایت هایی که لیست کانال های تلگرام را به اشتراک می گذارند حتما معرفی کنید. اگر خدمات ویژه ای ارائه می‌دهید پیشنهاد تخفیف ، اشتراک و.. را در عوض قرارد دادن و معرفی لینک شما به کاربران رسانه مورد نظر برای مدیریت سایت ارسال کنید.

5. ایجاد جذابیت در کانال

برای حفظ کانال، باید در کانال خود جاذبه ایجاد کنید تا وقتی عضو جدیدی به کانال اضافه شد به جای اینکه کانال را ترک کند، علاقمند به ماندن باشد. مطالب تکراری را در کانال خود ارسال نکنید چون باعث افت جذابیت کانال می شود. عکس نوشته و ویدیوهای کوتاه ، گیف های تلگرام و.. میتوانند یک نوع جذابیت باشند.

6. ایجاد کانال های عمومی

در هنگام ایجاد کانال، حتما نوع کانال خود را عمومی انتخاب کنید زیرا کانال های عمومی در نتایج جستجوی کاربران نمایش داده می شوند.

ربات افزایش فالوور

7. انتخاب لینک کوتاه

لینک کانال خود را کوتاه و مختصر انتخاب کنید تا کاربران بتوانند آن را به حافظه بسپارند.

8. استفاده از افزونه وردپرس برای اشتراک اتوماتیک مطالب در کانال تلگرام

یکی از افزونه هایی که می‌ توانید از طریق آن وردپرس را به تلگرام خود وصل کنید؛ Telegram for WP می‌باشد. از طریق این افزونه می توان اطلاعاتی را از وردپرس وارد تلگرام کرد. مانند ثبت نام کاربر، بازیابی رمز توسط کاربر، ثبت شدن کامنتی جدید و …امکان ارسال نوشته ها در کانال تلگرام نیز وجود دارد. حتی اگر کسی از طریق فرم تماس برای شما ایمیلی ارسال می کند شما بر روی تلفن همراه خود، در نرم افزار تلگرام آن را مشاهده خواهید کرد. 

9. پرهیز از گذاشتن پست های بلند در کانال جدا

در صورتی که حجم متن شما زیاد باشد مخاطب در برخورد اول با دیدن حجم متن بیخیال خواندن می شود. با توجه به اندازه نمایشگر گوشی های مختلف، حداکثر ۵۰ کلمه برای هر پست متنی کفایت می کند.

10. استفاده از تصاویر و عکس های زیبا

مخاطبان شبکه های اجتماعی و ارتباطی به خصوص تلگرام علاقه زیادی به تصویر دارند و به همین خاطر به پست هایی که عکس داشه باشند، بیشتر توجه می کنند.

11. ایجاد مسابقات، تخفیف های ویژه، بخش درخواستی ها برای اعضای کانال

اگر شما مدیر یک کانال فروش هستید می توانید هر چند وقت یکبار برای جذب خریداران تخفیف های ویژه قرار دهید، یا برای کانال موزیک تلگرام یک بخش درخواستی نیز در نظر بگیرید.

12. وقت شناس باشید.

زمان گذاشتن پست ها، در تلگرام بسیار مهم است. باید برای پست گذاشتن تایمی را انتخاب کنید که حدس می زنید کاربران و ممبرهای شما بیشتر آنلاین هستند و حوصله خواندن مطالب کانال ها را دارند.

13. به جا گذاشتن ردپا در عکس های خود

زمانی که پستی منتشر می کنید حتما آدرس کانال خود را در پست خود بگذارید تا دسترسی افراد را به کانال شما راحت تر کند. هم چنین می توانید بر روی عکس هایی که انتشار می کنید نیز آدرس کانال را بگذارید. در این صورت هم احتمال سواستفاده و سرقت از کانال شما کاهش می یابد و هم اینکه در صورتی که مطلب مستقیما از کانال شما بازنشر نشد اثر انگشت شما بر روی عکس هایتان وجود دارد. در نتیجه منبع اصلی آن به راحتی قابل ردیابی است.

14. تخفیف با انتشار بنر

اگر در حیطه فروش یک محصول یا خدمت فعالیت می کنید و به دنبال افزایش ممبر و فروش در تلگرام هستید می توانید به ازای انتشار بنرهای شما به مشتریان خود یک تخفیف ارائه دهید.

15. تبلیغ بیش از حد ممنوع

قرار دادن بیش از حد پست‌های داخل کانال برای اعضای کانال باعث ایجاد مزاحمت می شود و همین تعداد ممبری که برای خود به دست آورده اید را نیز از دست خواهید داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 15 =