چطور می‌توانیم بیو جذابی داشته باشیم؟

بیوی اینستاگرام شما اولین چیزی است که مخاطبان، مشتریان و دیگر کاربران اینستاگرام با آن مواجه می‌شوند. گاهی نیز ممکن است تنها از طریق عکس شما جذب شوند ولی اگر قرار باشد شما را فالو کنند اول به بیوی شما توجه می‌کنند، پس تاثیری که روی آنها می‌گذارید بسیار مهم است. 

بیو اینستاگرام چیست؟

بیو خلاصه‌ای از نوشته های شماست که در زیر نام کاربری تان در صفحه اینستاگرام نمایش داده می شود. این بخش می تواند شامل نکات کلیدی، صدای برند، شماره تماس، آدرس، اموجی ها و پیام برند باشد.

یک بیوی خوب اینستاگرام دارای چه خصوصیاتی است؟

 • بیو اینستاگرام باید طوری نوشته شود که دنبال‌کننده به راحتی و سادگی بتواند شما را پیدا کند و با شما ارتباط برقرار کند.
 • ذکر اطلاعات مهم و ضروری درباره نام تجاری و نقاط فروش منحصربه‌فرد در بیو اینستاگرام
 • بیو شما در اینستاگرام نشان‌دهنده شخصیت و نام تجاریتان است؛ بنابراین باید با سبک و عملکرد شما در سایر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مطابقت داشته باشد.

بیو اینستاگرام شامل چه چیزهایی است؟

 1. عکس پروفایل
 2. نام و نام کاربری
 3. توضیحات
 4. لینک های قابل کلیک کردن
 5. دسته بندی تجاری
 6. راههای ارتباطی
 7. دکمه های تماس
 8. آدرس
 9. استوری های هایلایت شده

روش های جذاب شدن بیوی اینستاگرام

1. انتخاب نام مناسب

در این قسمت خیلی به انتخاب نام دقت کنید و از کلمات عجیب وغریب استفاده نکنید. این پروفایل قرار است نماینده‌ی شما یا مجموعه ی کاریتان باشد پس اسم و آی دی تان باید حتما با دقت انتخاب شود و در عین حال صحیح و خوانا نوشته شود.

2. انتخاب تصویر جذاب برای پروفایلتان

از اینستاگرام می‌توانید برای برندسازی استفاده کنید و از عکسی با کیفیت و واضح استفاده کنید که در هیچ صفحه ای استفاده نشده است. درواقع این عکس می‌تواند لوگوی شما باشد و نشان دهنده ی هویت و شخصیت کار شماست.

3. استفاده از ایموجی در بخش بیو

شما می‌توانید با استفاده از اموجی‌ها به برندسازی خود کمک زیادی کنید. همچنین با استفاده از ایموجی‌ها می‌توانید از کاراکترهای کمتری استفاده کنید و احساس خوبی را در مخاطب خود ایجاد کنید.

4. استفاده از کلمات کلیدی کسب و کار

در این بخش نام کسب‌وکارتان را به همراه کلمه کلیدی پرجستجو بنویسید. استفاده از کلمات کلیدی به شما کمک می کند تا با افرادی که به حوزه علاقه مندی شما مربوط هستند، دسترسی بیشتری داشته باشید.

5. قرار دادن لینک سایت کسب و کارتان

شما در بخش بیو اینستاگرام می‌توانید لینک سایت خود را قرار دهید. این بخش به شما کمک می‌کند تا مخاطبانتان بر روی آن کلیک کنند و با این کار ترافیک سایت خود را افزایش دهید. توجه داشته باشید که مخاطبانتان به صورت خودکار کاری را انجام نمی‌دهند و شما باید از آن‌ها بخواهید این کار را انجام دهند.

6. استفاده از متن جذاب در بیو اینستاگرام

 این متن باید در مورد کسب‌وکارتان باشد وبه طوری حرفه ای، جذاب و در عین حال شفاف باشد که روی کاربران و مشتریانتان تاثیر بگذارد. شما می توانید در این بخش حوزه فعالیت، مهارت‌ها و تجربه‌های کسب‌وکارتان، علایق در کسب‌وکارهای شخصی خود را به مخاطبانتان نشان دهید.

7. استفاده از هشتگ های داغ در قسمت بیو

یکی از قابلیت‌های خوب در بیو این است که می‌توانید از هشتگ گذاری استفاده کنید و عملکرد بهتری میان رقیبان خود داشته باشید. درواقع شما می‌توانید هشتگ موردنظر خود را در بیو قرار دهید و کاربران با کلیک بر روی آن، وارد صفحه آن هشتگ شوند. 

8. استفاده از دکمه‌های عمل مانند دایرکت، ایمیل، شماره تماس

در این بخش می‌توانید با اضافه کردن دکمه تماس اینستاگرام و سایر دکمه‌های عمل، کار را برای خودتان راحت کنید و از مخاطبان خود بخواهید از این قسمت با شما در ارتباط باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 16 =